Leírás
A buddhista filozófia jellegzetességeinek, kérdéseinek es válaszainak bemutatása több szempontból is nehézségekbe ütköző vállalkozás. Mindenekelőtt a „buddhista filozófia” nem egy egységes nézetrendszer, hiszen sokszor az irányzatok és iskolák kérdésfelvetése is radikálisan különbözik egymástól, nemhogy az ezekre adott válaszok. Ezen túl az egyes iskolák hagyományainak része a többszöri megújulás is, szemléletük történetük során is folytonosan változott, tanaik a mai napig sem tekinthetők véglegesen lezárt rendszereknek.
Ez az írás azt tűzi ki célul, hogy a théraváda filozófiai hagyomány kialakulását és fejlődését megismertesse, vagyis az eredeti szövegek alapján röviden összefoglalja es átláthatóvá tegye a Buddha legfontosabb gondolatait, ami után megkülönböztethetővé és követhetővé válik, mely nézet származik
tőle, és melyek közvetlen tanítványaitól, valamint melyek a kanonikus értelmezésekből vagy a posztkanonikus tanulmányokból.
A gondolatokban gazdag es sokrétű források üdvtani, etikai, hermeneutikai, nyelvfilozófiai, ontológiai, ismeretelméleti, logikai es társadalomelméleti fejtegetései számtalan értelmezési lehetőséget kínálnak majd az olvasó számára.